fbpx

Mediace

O kurzu

Nevyvolávejte spory, naučte se je řešit!

Mediace je alternativní způsob řešení sporu, který umožňuje účastníkům sporu v bezpečném prostředí, s pomocí mediátora, vyjádřit své postoje, probrat je a postupně nalézat možná řešení, které zohledňují potřeby a zájmy všech zúčastněných. Mediaci můžete využít kdykoliv dobrovolně – stačí k tomu souhlas všech stran sporu.

V rámci kurzu se seznámíte s alternativními způsoby řešení sporů – tzv. A.D.R. problematikou, tj. negociací, konciliací a mediací. Důraz je kladen na dnes nejvíce preferovanou metodu – mediaci.

Během kurzu budete seznámeni se základy mediace a jejími základními principy a technikami. Představena bude také role mediátora, stran sporu a jejich právních zástupců v procesu mediace. Důraz je kladen taktéž na praktické využití mediačních technik, proto je v rámci kurzu zařazeno také praktické cvičení.

 

Program

Kurz zahrnuje následující témata:

– Seznámení s procesem mediace a jejími základními principy i průběhem, tj. podrobný popis jednotlivých fází mediačního procesu.

– Vysvětlení jednotlivých mediačních a vyjednávacích technik.

– Praktické cvičení mediačních a vyjednávacích technik.

– Role mediátora, stran sporu i jejich právních zástupců v procesu mediace.

– Využití mediace z pohledu historie.

– Mediace v mezinárodním kontextu – zakotvení mediace coby jedné z mírových metod řešení mezinárodních sporů v Chartě OSN.

 

 

Co všechno získám?

– Certifikát o absolvování kurzu

– Praktické ukázky a příklady mediace

– Členství v komunitě absolventů Diplomatické akademie (pravidelné pozvánky na akce DA, možnost kdykoliv se obrátit na vyučující DA s dotazem)

– Teoretickou průpravu mediací

– Studijní materiály k obsahu kurzu

 

 

Kolik nás bude ve třídě?

Naše kurzy jsou vysoce individualizované a lektoři Vám budou věnovat plnou pozornost. Ve třídě s Vámi bude nanejvýš dalších 14 účastníků a během kurzu bude nabízeno drobné občerstvení.

Na naše lektory se můžete kdykoli obrátit se svými otázkami nejen během kurzů, ale i po absolvování kurzů.

 

Podání přihlášky

Přihlášení do kurzu probíhá prostřednictvím nezávazné přihlášky a následným podpisem účastnické smlouvy. Po odeslání nezávazné přihlášky se s Vámi spojíme a sdělíme všechny potřebné informace.

 

Cena

3990,- Kč

 

Garance spokojenosti – kvalita garantována úspěšností a uplatněním absolventů Diplomatické akademie v jejich kariéře.

 

Hana Lenghartová

advokátka a mediátorka
Místo: Praha
Cena: 3 990,- Kč
Termíny: 2020
Kapacita: 14
Rozsah: 5 hodin
Příloha: